Nox: Wie is de meest gewiekste schurk?
Een tactisch en uitdagend kaartspel!
| WHITE GOBLIN GAMES | reviewers: Antoinette, Devika en Katinka van Steeg |
Inhoudsopgave
Recensie Nox
Elke nacht hebben Alphonse, Ramon en Jack ruzie over wie van hen de meest gewiekste schurk is. Wie doorkruist de plannen van zijn medespelers en behaalt daarbij de meeste punten?
Speel elke beurt één kaart bij jezelf voor flink wat punten, of bij een tegenstander om aan zijn score te rammelen. Let wel goed op dat je alle drie de kleuren hebt liggen aan het eind van het spel, anders vang je alsnog bot! bron
Inhoud
Nox wordt in verschillende ronden gespeeld, waarbij de speler, met de wijzers van de klok, aan de beurt is. De jongste speler mag altijd beginnen. Voordat het spel begint krijgt elke speler 3 kaarten die geschud zijn. Uiteraard mag niemand je kaarten zien. Daarnaast heb je pen en papier nodig voor de puntentelling.
De speler kiest zelf, als hij aan de beurt is, wat hij met zijn kaart doet. Hij kan deze voor een tegenspeler neerleggen of voor zichzelf neerleggen. daarna pakt hij een kaart van de stapel zodat hij weer 3 kaarten in zijn handen heeft.
De kaarten die voor de spelers liggen vormen een etalage. Zodra er meer kaarten in de etalage liggen heeft de speler een keuze:
- Hij of een tegenspeler legt een kaart bij deze etalage erbij.
- De waarde van een willekeurige etalage veranderen. Dit kan doordat de (tegen)speler een kaart met dezelfde kleur op een andere kaart neerlegt. Alleen op deze wijze kun je de waarde van je etalage verhogen of juist verlagen.
Wanneer in de etalage van een speler twee kaarten met hetzelfde getal liggen, dan moeten deze twee kaarten direct op elkaar gelegd worden. Op die manier wordt de etalage van een speler kleiner.
Let op! Aan het einde moeten alle drie de kleuren in de etalage aanwezig zijn. Heb je dus geen drie kleuren verzameld dan tellen je punten niet mee. Je ontvangt dus 0 punten.
De ronde eindigt als:
- Een van de speler 6 kaarten naast elkaar in de etalage heeft liggen.
- De trekstapel leeg is.
- Een of meerdere spelers geen spelkaarten meer hebben.
Na elke ronde worden de kaarten opnieuw geschud zodat de volgende ronde gespeeld kan worden.
Puntentelling
De spelers tellen naar elke ronde de etalage met alle drie de kleuren mee in zijn puntentelling. Echter mag alleen de bovenste kaarten bij elkaar opgeteld worden. Deze punten noteer je op je papier.
Elke ronde van Nox wordt op deze wijze gespeeld, totdat een of meerdere spelers 150 punten heeft verdient.
Variant op Nox
Het kaartspel kan ook met de volgende spelafspraak gespeeld worden. Op het eind van een ronde mag alleen de speler met de meeste punten zijn punten opschrijven. De overige spelers krijgen dan 0 punten. Door deze variant te spelen maak je het spel extra moeilijk voor de tegenspelers.
Persoonlijke Leeservaring
Devika(14): Toen ik het spel zag wist ik eerst niet zo goed wat ik ervan moest vinden. Ik vond de doodskop niet echt aanspreken. Nadat we een ronde gespeeld hadden, zag ik in hoe leuk het spel was. Je kunt het spel lekker snel en tactisch spelen. Dit ligt mij wel! Wij hebben het spel een aantal keren in etappes gespeeld. We lieten het kaartspel na een ronde liggen en speelde dan een paar uur later verder. Lekker makkelijk.
Katinka(12): Net als Devika wist ik ook niet zo goed wat ik van de doodskop moest vinden. Daarbij zou ikzelf een andere afbeelding hebben gekozen. Het spel zelf vond ik echt leuk om te spelen. Het speelt heel makkelijk en je moet goed nadenken hoe en waar je je speelkaart neerlegt. Ik heb zelfs een keer gewonnen!
Antoinette(40): Nox is een leuk kaartspel. We hebben al vaker kaartspellen gespeeld en toch ligt hier net de nadruk weer op een ander speelitem. Onze meiden zijn op een leeftijd dat je het spel ook snel kunt spelen. Deze toevoeging hadden we alsextra eigen regel om het spel nog aantrekkelijker te maken. Dus snel handelen en niet te lang nadenken wat je met je speelkaart doet.
Het kaartspel zit in een heerlijk compact doosje wat je makkelijk mee kunt nemen op bijvoorbeeld een weekendje weg. Persoonlijk ben ik ook niet weg van de uitstraling van het kaartspel, maar dat maakt de inhoud meer dan goed.
Wederom een aanrader voor mensen die van een leuk, tactisch en uitdagend kaartspel houden.
Inhoud speldoos
- 90 kaarten ( 30 per kleur, blauw, groen, oranje)
- spelomschrijving
Elke speler dient papier en pen klaar te leggen.
8+
3 – 6
20
Onlybyme mag met een winactie een exemplaar van Nox weggeven aan een liefhebber van tactische kaartspellen. Doe gerust mee voor jezelf of voor een dierbare!
Winactie Nox
Regels voor deelname:
- Laat je naam en mailadres achter (is afgeschermd).
- Geef hieronder in een reactie aan dat je Nox wilt winnen.
- Indien je de Facebookpagina van Onlybyme nog niet volgt: Begin met volgen.
- Deze winactie eindigt op zondag 1 oktober middernacht. De winnaars van alle gesloten winacties worden 1 keer per maand aan het begin van de volgende maand in een verzamelbericht via de Facebookpagina bekend gemaakt.
- Nadat de winnaar per mail is bericht, heeft deze een week de tijd om via de mail te reageren en de prijs te claimen. Daarna kan Onlybyme besluiten om de prijs aan een andere deelnemer te gunnen of deze te bewaren voor een latere nieuwe actie.
- Interesse in een extra winkans? Begin Onlybyme dan ook te volgen op Instagram of Twitter.
- Het delen van deze winactie via sociale media wordt altijd gewaardeerd. Denk hierbij aan het delen of liken van deze actie via Facebook, Twitter, Google +, Pinterest, Instagram en Bloglovin’.
Leuk als je meedoet met deze winactie en veel geluk toegewenst!
Andere spelrecensies van White Goblin Games:
- Winactie/Review Take it Easy, (winactie loopt nog t/m 24 sept)
- Review Qwinto,
- Al onze reviews van White Goblin Games.
Gerelateerd:
- Winacties op Onlybyme.
- Boekrecensies op Onlybyme.
Disclaimer: deze winactie betreft een samenwerking.
Deze wil ik graag winnen.
Ik doe mee voor nox
Facebook: An Na
Oooo wauwww dat is een cooooolllll spel
Lijkt me heel leuk spelletje! Doe heel graag mee!
Omg wat super leuk ! Je vind niet zo snel een spel met zo’n afbeelding. Ik vind hem geweldig ! Doe graag mee
Leuk! lekker griezelen. Ik loot graag mee
Super ruk voor de donkere dagen. Gezellig met m’n gezin om de grote keukentafel . Ik maak dolgraag kans
Yes, ik houd echt van zulke kaartspelletjes, leuk dat er weer een nieuwe is! Ik doe graag mee!
Leuk om mee te nemen met de vakantie! Nox lijkt me een leuk spel, ik loot graag mee!
Heerlijk #GRIEZELEN tijdens een spelletje spelen. Mooi voor tijdens de boekenweek en rond Halloween. 👻👽👹😈👾 Maak graag kans!
Jaaaa graag!!
Leuk nieuw spel voor ons spelletjes avond groepje
Lijkt me een leuk spel met onze familie
Lijkt me een leuk spel! Ook leuk voor Halloween. De uitvoering zal hier iemand zeker bevallen dus dat komt ook goed uit.
doe graag mee voor mijn kleinzoon
ziet er een leuk spel uit, bij mijn dochter spelen ze in de vrije tijd vaak spelletjes, de kinderen zijn 10 en 13 jaar oud en zullen dit wel een cool spel vinden
Lijkt me leuk.
Ik doe graag mee met deze winactie. Als ik het spel win geef ik het kado aan mijn man, omdat hij van tactische spelletjes houdt. Waarbij het liefste de tegenspelers tegenwerkt en als je dan ook nog eens een schurk moet zijn is dit een hele mooie combinatie!
Het lijkt mij een erg leuk spel, ik loot er graag voor mee!
Ik vond de doodskop in eerste instantie niet zo aantrekkelijk maar nu dat ik de recensie lees lijkt het mij wel heel leuk. Spelen hier thuis na het eten graag kaartspellen of familiespel.
ik wil graag dit leuke spel Nox winnen
Zou graag Nox winnen!
Ik doe graag mee metdeze actie
ik wil NOX graag winnen
O dit is leuk voor m’n oudste zoon. Wij spelen graag dit soort spellen
Leuk die spellen, ik doe weer graag mee 😀
leuk ik doe graag mee voor dit spel
Ik doe graag mee!
Ik doe graag mee voor Nox. Lijkt me super leuk om te spelen met mijn zoon van 9.
Nox lijkt ons gezin een erg leuk kaartspel!!
Wat een leuk kaart spel!!!
Ik wil graag Nox winnen
Lijkt mee spannend spel, ik zou heel graag Nox willen winnen.
super leuk voor een gezellig spelletjes avond
Het is weer tijd voor spelletjes dus graag.
Leuk! Ik doe graag mee!
Ik wil graag winnen
NOX.. ben gek op spelletjes. Probeer dat OOK als alternatief voor altijd maar games op tablets, iPads, iPhones en wat dies meer zij aan de kleinkinderen over te brengen. Ben benieuwd
Klinkt als een leuk kaartspel!!
Dit lijkt me erg leuk om te spelen met het gezin!
Dit lijkt mij juist een geweldig spel! ik doe mee!
Wat een leuk spel, doe graag mee
Ik zie dat het spel geschikt is vanaf 8 jaar. Dat komt goed uit, mijn zoon wordt bijna 8 jaar en hem zullen die doodshoofden wel aanspreken, dat vindt hij natuurlijk stoer uitzien. We spelen graag een kaartspelletje, zo’n kleine spelletjes zijn ook handig om mee te nemen tijdens de zwemles van zijn zusje, wanneer wij een tijdje moeten wachten. Daar zijn we de komende anderhalf jaar nog wel zoet mee dus afleiding is welkom!
Ik wil graag NOX winnnen !!!
Ik doe graag mee
Geweldig voor in de herfstvakantie!!
Ik doe graag mee.
Ik maak graag kans op het spel NOX. We proberen hier thuis het gebruik van een beeldscherm zo veel mogelijk te beperken en andere activiteiten te stimuleren. Dit spel spelen lijkt me erg leuk en een goede stimulans voor ons allemaal.
Ohhh….dat is erg leuk, zou erg leuk zijn voor mijn zoons om dit spel te spellen, ik doe graag voor ze mee !! 🙂
Dat leest als een leuk spel: I’m in!
Lijkt mij leuk, ik doe graag mee!
Lijkt ons wel een leuk spel! Kom graag kans maken op het spel NOX
Ik ben wel heel benieuwd! Ik zou graag vaker een spelletje spelen met de familie maar daarvoor hebben we spelletjes nodig die niet aan taal gebonden zijn (ivm anderstaligen). Ben dus wel heel erg benieuwd naar dit spel!
echt tof voor de kleinkinderen
Wat een gaaf spel ik doe mee voor het spel Nox
Klinkt als een heel leuk spel!
Klinkt leuk, ik doe graag mee!
leuk ik doe graag mee en houd erg van nieuwe spellen ontdekken
Nox lijkt me een leuk spel, daar loot ik graag voor mee. Groetjes, Sabrina
Lijkt mij een super leuk spel en doe graag mee met deze top actie!
Wij zijn gek op spellen! Deze kennen wij nog niet, buiten de bordspellen vinden wij het heerlijk om een kaartspel voor de afwisseling te doen!
Super leuk om de (lange) winteravonden mee te vullen! Wij zijn gek op spelletjes en zouden deze graag willen spelen!!
Spannend, wij spelen graag spelletjes met ons gezin! Ik doe dus graag mee.
Leuk spel voor tijdens het familieweekend, kijken wie de gemeenste van de familie is
Ik wil Nox heel graag winnen
Klinkt leuk! Ik maak graag kans (:
Klinkt erg leuk! Ik doe graag mee!
Super!!! Ik doe graag mee 🙂
Ja, leuk 🙂 Ik ben dol op kaartspellen.
De wintermaanden komen er weer aan. Dan spelen we weer meer spelletjes.
We houden van spelletjes, dus ik doe graag mee.
Leuke actie. Ik ben gek op spelletjes.
Zeer gaaf, lijkt me enorm leuk om te spelen. Dus doe graag mee :)!
Spelletjes doen wij met ons gezin heel erg graag. Ik loot dan ook graag mee.
Graag waag ik een kansje!
Leuk! Wij doen graag mee!
Leuk! Wij spelen graag een spelletje!