Sylvia de Goede heeft een missie in het boek Ben je wel wie je wil zijn:
Jou als mens bewust te maken van je werkelijke identiteit. Je inzicht te geven in je gedrag en je bewust te maken dat er keuzes zijn.
| auteur: Sylvia de Goede | uitgeverij: Desingo| paperback | recensent: Carla Kooijman-van Bakel |
Inhoudsopgave
Recensie Ben je wel wie je wil zijn
Inhoud
Het boek gaat over persoonlijke ontwikkeling, de belangrijkste voorwaarden hiervoor en je eigen verantwoording om tot deze ontwikkeling te komen. Over familiepatronen en het gedrag dat hieruit ontstaat. Dat we dit verwarren met wie we zijn.
De stelling, volgens Sylvia, hiervoor is: “Je bent niet je gedrag. Gedrag is aangeleerd.”
Hoe zou het voor je zijn als je een leven vanuit vrijheid leeft? Dat jij je niet meer laat regeren vanuit twijfel, onzekerheid, frustratie, conflict of angst, maar een leven leidt vanuit vertrouwen?
Zowel mannen als vrouwen zoeken een weg om het leven voluit te kunnen leven. Ze weten dat ze zoveel meer zijn dan alleen de kostwinner, de verzorger, de partner of wie dan ook.
Met dit boek biedt Sylvia de Goede je een kans om naar dat punt van vrijheid te gaan. Niet omdat haar waarheid de enige waarheid is, maar om je inzicht te geven hoe ook jij kunt leven vanuit je volledige potentie. Want dat ben je aan jezelf en de wereld verplicht.
In conflict doorleven of onbevreesd jezelf kunnen zijn. Wat kies jij?
bron quote: achterflap boek
Persoonlijke Leeservaring
Carla: Het boek is geschreven met gedrevenheid. Ik proef het enthousiasme van Sylvia om haar boodschap over te brengen op haar lezer. Sylvia vraagt zich af of je werkelijk degene bent die je denkt te zijn. Ze probeert je inzicht te geven in jezelf en attent te maken op je onbewuste gedrag en het verschil in wat je voelt en wat je doet.
“Studies geven aan dat je je mentaal niet kunt ontwikkelen met informatie alleen. We worden overspoeld met informatie, maar we hebben een chronisch tekort aan ervaringen.”
Persoonlijk vertaal ik dat met: al doende leert men, ofwel naarmate je leeftijd vordert leer je deze levenslessen vanzelf. Als je hiervoor open staat hoef je natuurlijk niet eerst ouder te worden om dit door ervaring te leren. Dit boek kan je helpen hierover na te denken vóórdat je door leeftijd en ervaring wijzer bent geworden. Als je die ervaring nog niet hebt moet je er wel voor open staan. Enkel geldt dat niet voor alles?
Ik vond het boek interessant om te lezen. Ik denk niet dat dit boek voor iedereen genoeg is om tot zelfinzicht te komen, maar misschien is de persoonlijke coaching van Sylvia de Goede dan een oplossing. Anders is wachten tot je ‘oud en wijs genoeg’ bent misschien een andere optie.
Ik denk dat het goed is voor iedereen dat je jezelf accepteert zoals je bent en dat je af en toe kritisch naar jezelf blijft kijken.
Winactie Ben je wel wie je wil zijn
Regels voor deelname:
- Laat je naam en mailadres achter (is afgeschermd).
- Geef hieronder in een reactie aan dat je het boek wilt winnen.
- Indien je de Facebookpagina van Onlybyme nog niet volgt: Begin met volgen.
- Deze winactie eindigt op zondag 16 juli middernacht. De winnaars van alle gesloten winacties worden 1 keer per maand aan het begin van de volgende maand in een verzamelbericht via de Facebookpagina bekend gemaakt.
- Nadat de winnaar per mail is bericht, heeft deze een week de tijd om via de mail te reageren en de prijs te claimen. Daarna kan Onlybyme besluiten om de prijs aan een andere deelnemer te gunnen of deze te bewaren voor een latere nieuwe actie.
- Interesse in een extra winkans? Begin Onlybyme dan ook te volgen op Instagram of Twitter.
- Het delen van deze winactie via sociale media wordt altijd gewaardeerd. Denk hierbij aan het delen of liken van deze actie via Facebook, Twitter, Google +, Pinterest, Instagram en Bloglovin’.
Leuk als je meedoet met deze winactie en veel geluk toegewenst!
Gerelateerd:
- Winacties op Onlybyme.
- Boekrecensies op Onlybyme.
Disclaimer: deze winactie betreft een samenwerking.
Ik wil graag een lootje voor dit interessante boek
Doe graag mee
Ik wil dit boek geven aan mijn moeder als opstekertje. Heel veel ervaring maar toch niet aan de bak komen en maar denken dat ze meer diploma’s (kennis) moet hebben.
Ik doe graag mee, ik ben al jaren aan het wachten op het ouder en wijzer worden, maar er gebeurt geloof ik niet zo veel
Ik loot graag mee
Heel graag maak ik een kansje op dit wijze, leerzame boek. Ik denk dat je je hele leven kunt blijven zoeken naar wie je bent, en jezelf kunt ontwikkelen. Gedrag is zeker aangeleerd, en veranderen kan altijd waar de wil is. Het lijkt me interessant mezelf beter te leren kennen via dit boek! Wie ben ik? Wat wil ik? Zijn vragen die mij altijd bezig houden. Liefs Carmen
Dit boek is echt wat voor mij. Ik pas mij te vaak aan anderen aan, maar ben eigenlijk nooit mezelf. Hopelijk een opsteker voor mij
Dit boek lijk mij heel erg interessant om te lezen
Ooh, ik doe bijna nooit mee aan boeken winacties.. Maar dit boek zou echt een leuk (verjaardags)cadeautje zijn 🙂
Ik wil dit boek heel graag winnen!
Ik doe mee voor dit boek
Facebook: An Na
Ik ben heel benieuwd naar dit boek
Dit lijkt me heel erg interessant, ik loot graag mee.
Interessant! Ik doe graag mee.
Kom heel graag een kansje wagen!
Ik doe mee!
Wat goede tips kan ik nog wel gebruiken, ik doe graag mee.
Ben ik wel wie ik denk te zijn? Lijkt mij een interessant boek om te lezen. Maak graag kans 😀
Dit boek kan mij misschien helpen om meer te zijn wie ik werkelijk ben zonder me te laten beïnvloedden door anderen
Ik wil heel graag deelnemen.
Dit boek lijkt me echt iets voor mij ☺️
Ik doe heel graag mee!
Ik doe heel graag mee voor dit boek.
benieuwd naar dit boek ☺
klinkt interessant! ik doe graag mee
Ik doe graag mee
Ik maak graag kans en heb ook de extra kansen gedaan!
dit lijkt mij een erg intressant boek aangezien er hier nog wel aan een ander te werken valt…
Dingen vanuit een ander standpunt te leren bekijken. Lijkt mij buitengewoon leuk om te leren.. Ik ben wel een type die wil weten hoe een ander denkt of hoe mijn eigen brein werkt..
Ik doe erg graag mee
Ik loot graag mee.
Ik zou heel graag dit interessante boek voor mezelf winnen
Interessant boek, ben benieuwd of ik ‘mezelf’ erin herken!
Dit boek is precies wat ik nodig heb. Ik zou hem graag winnen en kan niet wachten het te lezen!
ik doe graag mee
Lijkt me een mooi boek om eens te lezen in de vakantie!
Als beginnend coach kan ik nog wel meer tips en handvatten gebruiken. Ik verwacht dat dit boek nog meer inzicht kan geven.
Wat een wijselijke boek ik doe graag mee zodat ik nog eens wat kan leren.
Af en toe twijfel ik wel eens of ik wel ben wie ik wil zijn. Ik hoop dat dit boek mij verder kan helpen in mijn zoektocht naar mezelf.
Ik wil graag het boek winnen, lijkt me heel interessant.
Gave titel… leerzaam 😉
Benieuwd !!!
Wat geweldig ik doe heel graag mee voor een heel bijzonder boek lijkt me echt heel erg leuk!
Fijne dag!
Ik loot ook weer graag mee. Ik volg je via Facebook, Twitter en Instagram. Groetjes, Sabrina
Dit lijkt me een heel mooi boek, ik loot graag mee. Hopelijk geeft het ook houvast op de momenten dat je anders in bekende patronen terug zou vallen
Wat een intrigerende kaft. Ik ga meteen nadenken over de persoon die ik wil zijn. Ik zit op dit moment midden in een aantal sollicitaties. Daar komt die vraag ook vaak voorbij en ik kan ‘m niet altijd even goed beantwoorden, merk ik. Ik zou dit boek heel graag lezen.
Het lijkt me een heel mooi en interessant boek. Ik doe graag mee.
loot graag mee
Ik weet wel zeker dat ik niet ‘in vrijheid’ leef met alles wat je meegekregen hebt en vind dat het zo hoort. Maar misschien is dat ook wel goed en zou het anders een losgeslagen wereld worden….
Of je echt in vrijheid leeft… dat is een interessante vraag. Ik doe graag mee.
Ik doe weer graag mee. Ben wel nieuwsgierig.
Ik doe graag mee, heel erg leuk, heel erg benieuwd 🙂
Groetjes Anneliese
Ik ding heel graag mee.
Een paar goede tips zijn altijd welkom. Ik loot erg graag mee.
Graag zou ik deze boek willen winnen,want nu zit ik ivm de overgang met me zelf in de knoop.Graag wil ik nu weten wie ik echt ben.
Ben je wel wie je wil zijn.. heel actueel thema in deze verwarrende wereld.. Ik denk dat Sylvia, niet alleen met dit boek, maar ook met haar andere verschenen boeken duidelijke afwegingen aanreikt.. Zo’n boek wil ik wel. Ben benieuwd
Ik doe graag mee
Ik doe graag mee!
een heel interessant boek om te lezen en er iets van te leren
Hmm, stof om over na te denken. Ik doe graag mee aan de verloting.
Het is wel eens goed om hierover goed na te denken. Ik doe graag mee.
Ik maak graag kans
Wie ben ik? Dat wil ik weten. Ik doe mee.
ik ben heel benieuwd naar dit boek
Ik doe erg graag mee!
Graag loot ik mee, lijkt me een tof boek,
Mooi! Zou heel graag een kansje wagen voor mijn vader, hij zou dit op dit moment zeer goed kunnen gebruiken.
Ik ben ik
Jij bent jij
Samen zijn we anderd
Samen maakt ons wij ♡
Dit lijkt me een boek waar ik zeker weer sat van kan leren. Ik doe dus graag mee met de winactie!
Ik worstel en kom boven is nog steeds mijn motto! Ik heb het wel ontzettend zwaar bij tijd en wijlen en ben druk bezig om mij te verdiepen in hoe ik evt. dingen kan veranderen (gedachten). Dit boek zou ontzettend welkom zijn.